TYZAUM'DAN HABERLER

TÜM HABERLER

TYZAUM

İstinye Üniversitesi Tıbbi Yapay Zekâ Araştırma ve Uygulama Merkezi (TYZAUM) 27 Haziran 2018 tarihinde YÖK tarafından onaylanarak kuruldu.

Merkezin ana amacı, yapay zekâ ve tıp arasındaki etkileşim alanlarında projeler geliştirmek, araştırma ve uygulama çalışmaları yapmak ve araştırma sonuçlarını lisans ve yüksek lisans eğitimine aktarmak olarak özetlenebilir. Akademisyenler, tıbbi yapay zekâ alanında geliştirdikleri projeler, yazdıkları lisans, yüksek lisans ve doktora tezleri, makaleleri ve kitaplarıyla fakülte ve bölümlerdeki araştırma ve eğitim çalışmalarına destek olacaklardır.

Direktörün Mesajı

Dekan

Prof. Dr. Çetin Kaya KOÇ
TYZAUM Direktörü

İstinye Üniversitesi Tıbbi Yapay Zekâ Araştırma ve Uygulama Merkezi, yapay zekâ ve tıp arasındaki etkileşim alanlarında projeler geliştirmek, araştırma ve uygulama çalışmaları yapmak ve araştırma sonuçlarını lisans ve yüksek lisans eğitimine aktarmak amacıyla kurulmuştur.

Akademisyenler, tıbbi yapay zekâ alanında geliştirdikleri projeler, yazdıkları lisans, yüksek lisans ve doktora tezleri, makaleleri ve kitaplarıyla fakülte ve bölümlerdeki araştırma ve eğitim çalışmalarına destek olacaklardır.